Фудбал
25. August 2016 - 9:39

ЛШ: Денеска во 18ч се влечат групите

Европската фудбалска унија го соопшти составот на „шеширите“ од кои ќе бидат извлечени групите за натпреварите во Лигата на шампионите кои ќе се играат во сезоната 2016/2017.
 
Групите ќе бидат извлечени во седиштето на УЕФА во Нион во четврток во 18 часот.
 
„Шешир“ 1: Реал Мадрид, Барселона, Лестер, Баерн Минхен, Јувентус, Бенфика, ПСЖ, ЦСКА Москва
 
„Шешир“ 2: Атлетико Мадрид, Борусија Дортмунд, Арсенал, Манчестер Сити, Севилја, Наполи, Порто, Баер Леверкузен
 
„Шешир“ 3: Базел, Тотенхем, Динамо Киев, Лион, ПСВ Ајндховен, Спортинг Лисабон, Бриж, Борусија Менхенгладбах
 
„Шешир“ 4: Селтик, Монако, Бешикташ, Легија Варшава, Динамо Загреб, Лудогорец, Копенхаген, Ростов.