Фудбал
1. November 2016 - 21:32

ЛШ: Бешикташ и Наполи одиграа нерешено

Првиот натпревар од 4.коло од Лигата на шампионите се одигра вечерва во Истанбул во рамките на Б групата, а Бешикташ и Наполи одиграа без победник 1:1. Поведе домаќинот Бешикташ во 79 минута со голот од пенал на Кварезма, а изедначи Марек Хамшик во 82 минута. 
Наполи остана на првата позиција на табелата со 7 бодови, а Бешикташ е втор со 6. Следуваат Бенфика со 5 и Динамо Киев кој има 2.
Во тек се другите седум натпревари од 4.коло што се играат вечерва: Бенфика – Динамо Киев (Б група), Борусија Менхенгладбах – Селтик и Манчестар Сити – Барселона (Ц група), Атлетико Мадрид – Ростов и ПСВ Ајндховен (Д група), Лудогорец – Арсенал и Базел – ПСЖ (А група).