Кошарка
25. September 2020 - 12:45

Лејкерс води 3:1 во „Западното“ финале

Лос Анџелес лејкерс го доби четвртиот меч од финалната серија на Западот против Денвер нагетс со 114:108. Лејкерси водат во серијата со 3:1. Кошаркарите од Лос Анџелес од почетокот го контролираа резултатот