Ракомет
16. January 2022 - 11:40

Ласица на крајот од натпреварот плукаше по македонските навивачи | ВИДЕО

По вчерашниот натпревар меѓу македонската и селекцијата на Црна Гора беше спречен инцидент откако црногорскиот репрезнтативец Марко Ласица ги плука македонските навивачи со кои претходно влезе во вербална расправија.

Интервенираа дел од репрезентатицвите на Црна Гора и обезбедувањето па поголем инцидент не се случи.

Македонската репрезентација вечерва, во дуелот од вторто коло загуби од Црна Гора и ги загуби шансите за прдолжи во лседната фаза од Европското првенство.