Фудбал
8. November 2017 - 15:45

Куп: Голеада во пелагониското дерби

Попладнево се одиграа првите дуели од  четвртфиналето на националниот фудбалски куп. 

РЕЗУЛТАТИ 
Пелистер - Победа 5-2
Ренова - Скопје 2-0
Тетекс - Академија П. 0-2
Шкендија - Вардар/Шкупи
Реванш средбите се играат на 29. ноември. 
Дуелите меѓу Шкендија и Шкупи или Вардар, кои ќе се играат на 17 декември и 21 февруари 2018 година.