Фудбал
1. November 2019 - 12:18

КУП: Дерби Шкендија-Работнички

Извлечени се двојките од националниот фудбалски куп за четвртфиналната фаза:

Kуп на Македонија ¼ финале

Струга ТЛ-Ренова

Брегалница-Лабуништа

Шкендија-Работнички

Шкупи – А.Пандев

Термини: 04.12.2019-04.03.2020г