Свет
16. November 2019 - 22:11

Крвав ден во Сан Диего: Убиени пет членови на едно семејство, три од жртвите се деца

Пет членови на исто семејство се убиени во пукање во Сан Диего во САД.

Меѓу жртвите се и три деца.

Според овие наводи, едно дете се уште се бори за живот во локалната болница.

Кога полицијата упаднала во куќата, на подот затекнала дете целото во крв, а потоа пронашле уште неколку ранети.

Дете (3), жена (29) и маж (31) се прогласени за мртви на самото место, а две деца на возраст од 5 и 9 години починале во болница.

11-годишно дете се бори за живот.

Се верува дека убиецот е меѓу починатите. Соседите слушнале кавга и пукање па повикале полиција.