Македонија
25. February 2021 - 17:07

Кривична за 22-годишен велешанец кој извршил обљуба врз малолетничка

Министерството за внатрешни работи информира дека е поднесена кривична пријава против велешанец кој извршил обљуба над малолетничка.

- Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривичнa пријавa против И.А.(22) од с.Градско, Велес, поради постоење основи на сомнение дека на 21.02.2021 во Свети Николе извршил обљуба над малолетничка, соопштуваат од министерството.