Македонија
23. October 2017 - 12:08

Косовец осомничен за обид за убиство лишен од слобода

Вчера во 13.50 часот, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство“ во обид, по член 123 во врска со член 19 и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, по член 383 од Кривичниот Законик на Република Македонија, од слобода бил лишен И.С. (34) од с.Вукош, Косово.

Тој бил задржан во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.