Фудбал
14. July 2020 - 20:10

Контролка: Беласица - Силекс 0-1

Беласица и Силекс попладнево на стадионот Младост во Струмица го одиграа првиот контролен дуел во рамките на подготовките за новата сезона. 
Единствениот погодок за Силекс го постигна новото засилување Тантуровски уште во 5-тата минута.