Џет-Сет
24. October 2015 - 15:02

Кејт Мидлтон трудна, принц Вилијам збесна

Кејт Мидлтон е повторно трудна, пренесуваат британските медиуми, но принцот Вилијам не е најсреќен.

Извори блиски на кралското семејство тврдат дека Кејт планира да роди три деца додека не наполни 35 години.

Ако Кејт е повторно трудна тоа ќе биде трето дете за три години.

– Принцот Вилијам не е среќен поради тоа што Кејт е трудна. Дури мисли дека е трудна од погрешни прични – пренесуваат медиумите.