Џет-Сет
5. July 2017 - 9:14

Кејт Мидлтон има нова фризура

Војвотката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон има многу убава коса, па забележлива е секоја нејзина промена.

Изминатите години Кејт негуваше слична должина на косата до половина на грбот, која  стнаа нејзин заштитен знак. Сепак, се чини дека војвотката била подготвена за промена затоа што на првиот ден на Вимбледон се појави со нова фризура.

Како што може да се види, Кејт скратила добар дел од својата коса и сега има нова фризура која и одговара совршено.

Новата фризура е достојна за една членка на кралско семејство, а освен тоа што го освежи нејзиниот изглед, Кејт никогаш не изгледала толку шик.