Македонија
18. March 2023 - 17:33

Кавадарци: Таксист претепан додека превезувал патници

Денеска (18.03.2023) во 06.00 часот И.С.(59) од Кавадарци пријавил дека околу 05.20 часот  на патот Моклиште – Кавадарци, пред с.Ваташа, додека со такси возило превезувал патници, по претходно недоразбирање, еден од патниците физички го нападнал. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.