Македонија
6. јуни 2020 - 9:28

Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга, поради повредите таа побарала медицинска помош во кавадаречката болница.

Случајот е пријавен во полиција, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Тој рече дека засега не може да даде повеќе детали.