Македонија
7. February 2019 - 12:30

Излегол на викенд и не се вратил - затвореник од Идризово фатен во тетовско

Вчера попладне, околу 20 часот, во тетовското село Боговиње, лишен од слобода е 25-годишниот Н.И. од споменатото село, кој со наредба од КПУ „Идризово“ се барал за доиздржување на затворската казна, откако претходно не се вратил од викенд.

Нешто подоцна, Н. И. предаден е во КПУ „Идризово“ во Скопје.