Македонија
14. March 2016 - 13:32

Изгубиле контрола и излетале од патот - Тинејџерка веднаш пренесена во болница

Страшна несреќа се случила на магистралниот пат Радовиш-Штип, кога 23-годишниот В.Ц. од Куманово управувајќи со Цитроен Берлинго со кумановска регистрација, во сопственост на Црвениот Крст во Куманово, изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата со тешка повреда се здобила 18-годишната кумановка Б.Г. која била веднаш пренесена во болница.

Полицијата извршила увид.