Свет
19. May 2018 - 9:37

Итно евакуиран трговски центар: Маж влетал со маска и со лажна пушка - создаде паника во Вегас

Трговски центар во Лас Вегас е евакуиран откако во објектот влетал 25-годишниот Емил Дарен Хопсон носејќи маска и лажна пушка, а полицијата соопшти дека мажот е уапсен неколку часа подоцна.

Хопсон помина некое време во трговскиот центар, а го идентификуваа вработените во продавниците во трговскиот центар, зошто претходно ги посетувал.

Уапсениот е пронајден неколку часа подоцна во својот стан и обвинет за создавање терористичка закана, а при апсењето не е испукан ниту еден куршум и никој не е повреден.

Тешко воорушените полицајци во тактичка опрема заедно со кучиња го пребараа трговскиот центар.