Фудбал
12. јуни 2021 - 11:04

Историска фотографија за сите албуми

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо натпреварување, Европското првенство, со мечот со Австрија во Букурешт.
 
Пред да се случи тоа, денеска се објавија првите официјални групни фотографии на репрезентацијата, да потсетиме облечена во старите дресови по желбата на навивачите, и апсолутно се фантастични (и секако историски).