Македонија
18. July 2015 - 12:44

Исчезна 33-годишен скопјанец

Загрижен татко од Скопје синоќа се јавил во полиција и пријавил дека му го нема синот. Според податоците на полицијата, 71-годишниот Б.П. се јавил во полициска станица и пријавил дека претходниот ден од дома во непознат правец се оддалечил неговот син. Се работи за 33-годишниот С.П. од кој нема ниту трага ниту глас.

Полицијата работи на случајот.