Македонија
15. August 2020 - 15:18

Исчезна 19-годишник од Тетово

19-годишно момче се одалечило и домот и се води за исчезнато.

-Вчера во СВР Тетово, М.Т.(42) од Скопје, со живеалиште во Тетово, пријавила дека од  домот се оддалечил нејзиниот син А.Т.(19). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.