Фудбал
2. јуни 2020 - 11:39

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона не престанува со обидите да се стекне со напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез.

„Неро-азурите“ се подготвени да го ослободат Аргентинецот за 90 милиони плус еден играч (веројатно, Јуниор Фирпо).

Од друга страна, последен предлог на каталонскиот клуб е 60 милиони плус Артуро Видал и Нелсон Семедо. Оваа понуда Интер ја одби, изјави новинарот Николо Скира.

Претходно се дозна дека Барселона веќе се договорила со агентите на Лаутаро за плата од 12 милиони евра годишно, плус бонуси.