Македонија
8. May 2022 - 17:15

Инцидент пред тетовскиот стадион, повреден фудбалер лежи на земја | ВИДЕО

Инцидент се случи попладнево пред Градскиот стадион во Тетово во пресрет на големото дерби Шкендија – Шкупи.

 

 

Според „Телевизија Шења“ пред влезот на стадионот во Тетово, нападнати се играчите и стручниот штаб на Шкупи.

 

 

Според досегашните информации и како што се гледа на видеото има повреден играч.