Македонија
31. March 2023 - 10:49

Играле заедно на апарати во казино во Капиштец па извадил пиштол и го убил

Во 08.05 часот во СВР Скопје пријавено е дека во казино лоцирано на бул.„М.Т.Гологанов“ едно лице пукало во Н.А. (46) од с.Арачиново, со кого претходно играле на апаратите во казиното, по што Н.А. подлегнал на повредите.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.