Фудбал
11. December 2015 - 9:59

Ибраими останува во Марибор

Македонскиот репрезентативец Агим Ибраими (27) го продолжи договорот со Марибор. Според новиот договор, Ибраими, во Словенија ќе остане до 2019 година.
 
Ибраими сезонава за Марибор има постигнато осум голови, а шест пати успешно им асистирал на соиграчите.
 
Македонскиот репрезентативец во Марибор е од 2011 година, со еден мал излет во Каљари каде одигра 25 натпревари, но откако не ја доби вистинската шанса реши да се врати во Словенија.
 
За Македонија, крилниот напаѓач има одиграно 37 натпревари и постигнато седум голови.