Свет
18. May 2021 - 19:03

Хоспитализиран израелскиот претседател Ривлин

Претседателот на Израел, Рувен Ривлин е хоспитализиран поради „невобичаена болка во грбот”, јави израелското државно радио Кан.

Ривлин е хоспитализиран во болницата „Хадаша Маунт Скопус” во Ерусалим и е под лекарски надзор.