Фудбал
23. May 2016 - 15:41

ХОРОР: Фудбалер почина откако беше удрен од противникот на терен

Од силни удари од страна на противничките фудбалери, Микел Фавре почина на самото место, за време на фудбалски натпревар.

Имено, по 20-ина минути игра, Фавре бил во дуел со Алехандро Квинтана, но веднаш станал, а потоа на него налетал друг фудбалер од кого примил удар во пределот на вратот.

Од силината на ударот во пределот на вратот, несреќниот фудбалер паднал на тревата и починал на лице место.

-Ударот кој го добил бил смртоносен, изјавила докторката Изабел Гарај.