Фудбал
21. јуни 2021 - 19:26

Холандија води со 3-0 против Македонија

Холандија води со 3:0 против Македонија, со двата гола на Вајналдум во  второто полувреме.

Во 51. минута од  натпреварот,  Мемфис Депај ја испрати топката во шеснаесетникот, каде беше примена од Вијналдум и погоди во долниот десен агол.

Во 58. минута уште еден гол постигна Вајналдум.