Фудбал
21. јуни 2021 - 18:40

Холандија поведе на денешниот меч против Македонија со 1-0

Холандија поведе на денешниот меч против Македонија со 1-0, но овој погодок го навлече гневот на македонските навивачи во Амстердам.

Причината е поради тоа што Пандев беше остро фаулиран, а судијата не ја прекина играта по што Холанѓаните повлекоа контра и Депај го отвори резултатот во 24 минута од мечот.