Фудбал
9. April 2017 - 15:09

Хет-трик на Алиоски за победа на Лугано

Македонскиот репрезентативец Езгиан Алиоски постигна хет-трик во првенството на Швајцарија во победата на Лугано од 3-0 против Сион. 

Два гола Алиоски постигна од белата точка.