Македонија
27. April 2017 - 20:36

Хан ги осуди случувањата во Собранието

Еврокомесарот за проширување и европска соседска политика Јоханес Хан вечерва на Твитер напиша дека ги осудува случувањата во македонското Собрание.

- Најостро ги осудувам нападите врз членови на Парламентот во Скопје. Нема место за насилство во Парламентот. Демократијата мора да продолжи по својот тек, наведува Хан.