Македонија
11. September 2020 - 18:49

Граѓанските организации повторно на протест против поскапувањето на струјата

Денеска попладнево граѓанските организации повторно излегоа на протест против поскапување на струјата.

Протестот започна во 18 часот и тргна од „Чаирчанка“ и заврши пред Регулаторната комисија за енергетика и Собранието.

Дел од барањата се веднаш да се повлече одлуката за поскапувањето и да се намали ДДВ од 18 на 5 посто.

Ирена Чачкова