Македонија
4. August 2020 - 17:16

Град со големина на лешник и орев паѓаше 10-тина минути во скопски Стар Аеродром

Попладнево силно невреме со дожд и град го зафати Скопје. Град со големина на орев и лешник паѓаше 10-тина минути во неколку скопски населби меѓу кои и Стар Аеродром.

 

 

 

Валентин Николоски