Бизнис
12. јуни 2017 - 12:21

Големо намалување на цените на горивата

Бензините поевтинуваат за 1,5 денари, а дизелот за 2,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. 
Од полноќ, ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 62,5 денари по литар а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 64,5 денари по литар. 
Новата цена на ЕУРОДИЗЕЛ-от ќе изнесува 48 денари за литар. 
За 2,5 денари поевтинува и маслото за домаќинство кое ќе се продава по 36,5 денари.