Спорт плус
29. September 2015 - 14:31

Голема тага во Кралскиот клуб - Почина легендата на Реал Мадрид

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпанската репрезентација Игнасио Зоко умре денес на 76 години.

Зоко бил еден од клучните играчи на Реал во шесеттите години од минатиот век во освојувањето на Европското првенство во 1964 година.

Тој од 1962 до 1974 година играл за кралскиот клуб.