Ф1
26. September 2015 - 9:31

ГН Јапонија: Пол позиција за Розберг

Во недела во Јапонија на легендарната „Сузука“ се вози ГН на Јапонија. 

Најдобро време на официјалниот тренинг постигна возачот на Мерцедес Нико Розберг што е негова втора пол позиција оваа сезона. 
Втората стартна позиција е за водечкиот во генералниот пласман Луис Хамилтон додека трето место постигна  Валтери Ботас од Вилијамс.