Џет-Сет
12. September 2016 - 13:40

Глумицата Шенон Доерти при крај со хемотерапијата

Актерката Шенон Доерти (45) е при крајот со хемотерапиата, а изјави дека се чувствува се подобро. Ракот на дојката го откри пред една година.

- На некој начин се чувствувам благословено. Заради болеста открив која сум всушност јас. Излезе се она што го криев од другите и заради тоа сум благодарна, рече актерката, најпозната по улогата во тинејџерската ТВ серија „Беверли Хилс“.

- Поради ракот се чувствував како да сум слободна, истакна Доерти.  Таа рече дека во битката со оваа тешка болест најважно е да се биде храбар и да се бориш. Таа се заблагодари на нејзиниот лекар, сопругот и мајка и.