Македонија
28. October 2020 - 14:22

Генералниот секретар на Владата Рашковски хоспитализиран поради Ковид-19

Драги Рашковски генералниот секретар на Владата, според информации на „360 степени“, е хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје поради компликации од Ковид-19.

Од Владата нема потврда за оваа информација, додека извори од здравствените власти информираат дека Рашковски е хоспитализиран и дека здравствената состојбата му е под контрола, односно дека е „средно влошена“.