Фудбал
14. October 2015 - 10:27

Фото на денот: Разочарани холандски фанови

Репрезентацијата на Холандија за првпат по 1984г не обезбеди учество на Европско првенство. 

Оваа селекција во која играат бројни ѕвезди во последниот меч загуби на Амстердам Арена од Чешка со 3-2 и целосно ги разочара своите фанови кои нема за жал да патуваат за Франција.
Од оваа група директно заминаа на ЕП Исланд, Чешка и Турција како најдобро третопласирана.