Македонија
27. September 2020 - 20:34

Физички напад и грабеж во Скопје

На 26.09.2020 во СВР Скопје било пријавено дека околу 12.45 часот на ул.„Алжирска" во Скопје, непознат сторител на В.Г.(55) ѝ ја одзел чантата во која имало документи и пари и физички ја нападнал.

Се работи на расчистување на случајот.