Спорт плус
21. јуни 2016 - 16:21

Европска лига: Македонија - Австрија во првото полуфинале

Македонската одбојкарска репрезентација на 1.јули во првото полуфинале на Европската лига за 2016 година ќе игра против селекцијата на Австрија. Почетокот на дуелот е во 15 часот по локално време или 14 по македонско.

Нашата репрезентација како првопласирана во групата се избори во полуфиналето да игра со второпласираната селекција од групата Б - Австрија.
Во второто полуфинале на завршниот турнир што се игра во Варна ќе играат домаќинот Бугарија и Естонија. Почетокот на овој натпревар е во 18 часот, а 17 по македонско време.
На 2.јули се играат дуелите за пласман: од 15 часот (локално) дуелот за 3.место и од 18 часот (локално) финалето.