Фудбал
11. јуни 2021 - 11:36

ЕВРО 2020: Македонските фудбалери го одработија утринскиот тренинг

Македонската фудбалска репрезентација го одработи утринскиот тренинг на „Национална арена Букурешт“.

Ова е четвртиот ден подготовки за избраниците на селекторот Игор Ангеловски по пристигнувањето во романската престолнина во пресрет на Европското првенство.

„Црвено-жолтите“ својот прв настап на ЕВРО 2020 ќе го имаат в недела од 18 часот против австрискиот национален тим.