Фудбал
15. February 2017 - 12:27

„Ел класико“ на Мајами

Реал Мадрид и Барселона по пауза од 35 години ќе одиграат меѓусебен натпревар надвор од Шпанија.
 
Шпанските великани летово ќе одиграат пријателски натпревар во САД и тоа ќе биде првото „Ел Класико“ кое ќе се игра надвор од Шпанија по 1982 година. Воедно пресметката во Мајами, ќе биде прва пријателска по пауза од 26 години.
Американците на тој натпревар нема да го видат Кристијано Роналдо, бидејќи тој ќе биде со репрезентацијата на Португалија на Купот на Конфедерации во Русија.