Балкан
3. јуни 2023 - 16:05

Експлозија на бомба во Белград: Oштетени се три автомобили

Три автомобили се оштетени утрово при фрлена бомба во белградската општина Звездара, а според првичните информации нема повредени, јави Бета.

Бомбата била фрлена од непознато лице од возило во движење.

Полицијата врши увид на лице место, по што ќе се знаат повеќе информации.