Македонија
27. November 2016 - 15:06

Едно лице загина во сообраќајка во близина на струшко Франгово

 Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што утрово се случи на патот Струга – Ќафасан, во близина на селото Франгово.

Според првичните информации, автомобил марка „Форд фиеста“ со струшки регистарски ознаки управуван од сега починатиот од непознати причини излетал од патот.

Полициски службеници и јавен обвинител вршат увид и повеќе информации најавија за во текот на денот.