Македонија
25. July 2021 - 21:31

Еден загинат и неколкумина повредени во сообраќајката кај Врбјани

Еден загинат во сообраќајката која попладнево во 18.20 се случи на магистралниот пат Охрид – Кичево кај с.Врбјани.

Од СВР Охрид информираат дека директно се судриле две возила Голф и Тојота при што возачот од Голфот починал на лице место. Во сообраќајката има и неколку повредени, увидот се уште трае, а сообраќајот се пренасочува по новиот пат.

Возачите кои вечерва се враќаат по патот Охрид-Кичево кон Скопје се соочуваат со голем застој на патот и километарска колона, а движењето е речиси никакво.