Џет-Сет
2. February 2021 - 14:29

Џенифер Лопез ќе има улога на убиец во филмот „Мајка“

Пејачката и актерка Џенифер Лопез се здружува со Нетфликс во акцијата со наслов „The mother“ („Мајка“).

Лопез наводно ќе игра смртоносен убиец во приказната, според класиката „Професионалецот“ на Лук Бесон.

 

Холивудската ѕвезда во филмот игра лик на убиец кој се крие за да ја заштити ќерката од која се откажала со години, додека бегала од опасни мажи.

Сценариото е напишано од Миша Грин од Ловкрафт Кантри, а ревидирано е од Андреа Берлоф од „Страјт аут Комптон“. Лопез е во копродукција на проектот.