Џет-Сет
22. August 2016 - 21:21

Џастин Бибер ќе глуми филм заедно со Клинт Иствуд

Канадскиот пејач Џастин Бибер (22) ја доби улогата на млад перспективен фудбалер кој заминува да игра во Реал Мадрид, во новиот блокбастер, кој треба да почне да се снима во март 2017 година.

Во филмот, кој е своевиден римејк на трилогијата „Голови“ ќе се појават и познатите фудбалери Кристиано Роналдо и Дејвид Бекам, а дедото на Бибер, наводно ќе го глуми легендарниот актер Клинт Ествуд.

Иако нема фудбалско искуство, Бибер е голем обожавател на фудбалот. Наводно, сите сцени во кои ќе треба да ја покаже фудбалската умешност ќе ги одглуми сам.