Македонија
10. April 2018 - 16:15

Џафери, Манчевски и Кирацовски сведочеа за обидот за убиство на Села

По претседателот на Собранието Талат Џафери и министерот Дамјан Манчевски, за настаните во законодавниот дом на 27 април лани, попладнево во Кривичниот суд сведочи пратеникот Александар Кирацовски, кој истакна дека по влегувањето на луѓето во Собранието настанал хаос и се слушале пцовки и погрдни зборови упатени кон нив.

МИРЈАНА ДАВИДОВСКА