Македонија
25. January 2020 - 19:40

Две жени нападнале медицинска сестра во Битола

Завчера во 09,30 часот во СВР-Битола, М.M.(47) од Битола, вработена во Клиничка болница-Битола како медицинска сестра пријавила дека на 22.01.2020 околу 16,15 часот во Клиничката болница Битола, додека била на работно место и извршувала работни задачи, била навредувана од две женски лица, а потоа едната од нив физички ја нападнала. Се работи на расчистување на случајот.