Македонија
29. March 2023 - 21:20

Две скопјанки претепани на паркинг во Чаир

На 29.03.2023 во 01.00 часот Д.И.(22) од с.Долно Количани, скопско, пријавила дека околу 00.50 часот на паркинг на подрачјето на Чаир таа и нејзината пријателка биле физички нападнати од А.Ќ.(24) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.